PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841967}

Dzień trzeci

The Third Day
6,6 4 796
ocen
6,6 10 1 4796
8,0 3
oceny krytyków
Dzień trzeci
powrót do forum serialu Dzień trzeci

Klimat, muzyka, tajemniczość - wszystko obecne na naprawdę wysokim poziomie, no i świetny Jude Law w głównej roli. Więcej jest tu Lovecrafta niż w serialu który Lovecrafta ma w tytule czyli Lovecraft Country. Czekam na drugi odcinek.

Silvan12

W takim razie sprawdzam :)

Silvan12

Hmm niezbyt wciąga. W moim odczuciu nic porywającego na ten moment. Jest klimat, ale czegoś tu brakuje, aby zostać z tym serialem. Dam mu szansę i zobaczę drugi odcinek ;)

ocenił(a) serial na 6
Silvan12

"Więcej jest tu Lovecrafta niż w serialu który Lovecrafta ma w tytule czyli Lovecraft Country." Dokładnie, LC wypada przy tym marnie. Od razu przyszło mi na myśl wiele motywów wykorzystywanych u tego pisarza (którego namiętnie czytam), a samo miasteczko ma feelsy takiego nieco innego Innsmouth.

LadyAuditore

Lovecrafta w Krainie Lovecrafta jest mało, bo serial HBO to nie adaptacja żadnej książki Lovecrafta, tylko Matta Ruffa pod tym samym tytułem. Jest to książka (i serial), które można nazwać prztyczkiem w nos dla Lovecrata. Był rasistą Lovecraft i książka i serial bawią sie tym, bo głowni bohaterowi to czarnoskórzy, których pisarz nienawidził.

Silvan12

Po pierwszym odcinku jestem zdecydowanie na tak, zobaczymy jak się to rozwinie później.

Silvan12

Bardzo wysokie oceny. No nic, przemęczę się i obejrzę pierwszy odcinek do końca.

Jaret

Nie męcz się, nie warto. :)

ocenił(a) serial na 8
Silvan12

Sceptycznie podchodziłem do oglądania serialu rozłożonego na oddzielne premiery poszczególnych odcinków natomiast pokusiłem się do obejrzenia pierwszego odcinka i czekam ze zniecierpliwieniem na kolejny epizod. Dobry na wielu płaszczyznach - ścieżka dźwiękowa, zdjęcia oraz aktorstwo. Można ambitnie stwierdzić iż produkcja ta będzie miała szanse plasowania się bardzo wysoko w tegorocznych premierach serialowych.

ocenił(a) serial na 7
Tonybzl

Zgadzam się w pełni - zwłaszcza kombinacja zdjęcia + muzyka robią świetne wrażenie. Widać, że operator bardzo polubił twarz głównego bohatera - dzięki czemu uzyskany został dość niepokojący klimat, a i bardziej możemy przez to docenić grę mimiką Low'a

ocenił(a) serial na 7
Silvan12

Finałowy odcinek jednak trochę rozczarowujący, liczyłem na więcej. Serial na +, ale mam lekki niedosyt.

Silvan12

Niestety finałowy odcinek części pierwszej pt. "Lato" to dno. Przez pierwsze 30 min można usnąć, a później domyślasz się, że serial idzie w kierunku w jakim szedł film "Kult". Najlepiej o tym zapomnieć i dać szansę tej drugiej części "Zima" w końcu to tylko 3 odcinki.

Taio

A właśnie że bardzo dobry i nie wiem jak można usnąć na 3 odcinku jak fabuła zapiernicza mocno do przodu w porównaniu z 1 i 2 odcinkiem. Mnie się podoba że nie odjechali tak mocno jak w Midsommar.

ocenił(a) serial na 9
michax77

Świetny odcinek. I Spoiler...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Te świerszcze uderzające na koniec w szybkę kamery - majstersztyk ! :)

Silvan12

Mam tak samo, za szybko, trochę bez sensu. W sumie 3 odcinek można sobie darować:) Czekam na kolejne, nie dałem się zniechęcić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones