PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559840}

Naznaczony

Insidious
6,7 95 665
ocen
6,7 10 1 95665
5,7 11
ocen krytyków
Naznaczony
powrót do forum filmu Naznaczony

Najlepszy!

ocenił(a) film na 10

Zna ktoś straszniejszy film grozy? Bo ja nie, a trochę w życiu widziałam.

ocenił(a) film na 7
gosia2326

Skoro masz takie rozeznanie w horrorach może bedziesz wstanie mi pomóc, poszukuję następujących motywów

Opętany, przeklęty obraz
opętany mordujący pluszowy miś
Demon w roli głównej ale z poza bliskiego wschodu.

ocenił(a) film na 7
zarptak

Opęta,y, przeklęty obraz? Ghostbusters 2 ;)

ocenił(a) film na 10
gosia2326

Moje ulubione horrory: Naznaczony, Obecność, Sinister, Amityville oraz Dog Soldiers. Nie wiem czy oglądałaś 2 ostatnie, jeśli nie to moim zdaniem warto ;)

ocenił(a) film na 7
gosia2326

Przypadek 39

ocenił(a) film na 8
gosia2326

nie czytałem co już podawano ale czymś mogę się dorzucić:
- An American Haunting,
- Funny Games [to nie horror ale jednak jeden z nielicznych, który chwycił mnie za chachły i miotał mną wewnętrznie jak szatan] ja wolę wersję z Naomi Waits i Timem Rothem,
- Darkness,
- Kręgosłup Diabła,
- Harry Angel,
- Lords of Salem [ludzie narzekają, a ja lubię każdą narazie produkcję Roba Zombiego],
- Alyce [nie z tych przerażających ani kasowych, ale z tych niszowych i niezwykle zgrabnych],
- Let me in [obie wersje],
- 1408 [ten pewno już znany],
- Suspiria,
- Drabina Jakubowa [dziwny],
- Livide,
- The Awekening,
- Citadel [straszy jakoś tak metaforycznie:P],
- Exorcismus: Opętanie Amy Evans,
- Parasomnia,
- km 31.
- Zmierzch [...buhahahah]

Jeżeli byłem pomocny to podałem tylko część filmów godnych polecenie skupiając się na tym aby: a) były straszne [z małym wyjątkiem] b) omijać tytuły najbardziej popularne i oczywiste. Tytuły dobierałem według własnego gustu więc nie gwarantuje, że Tobie też wszystkie się spodobają. Jednak jeśli okaże się, że się przydałem to jest tego, że tak się niehigienicznie wyrażę kupa. pzdr

ocenił(a) film na 10
shooshew

jedyna odpowiedź w której znalazłam coś czego nie widziałam, dzięki, obejrzę Alyce. Resztę widziałam i raczej średnio, poza Funny Games (10/10, obie wersje, ale to nie horror), drabina jakubowa ok, tak samo suspiria i harry angel

ocenił(a) film na 8
gosia2326

Lepsza jest "OBECNOŚĆ"

ocenił(a) film na 10
karol10104

dla mnie są tak samo dobre :)

gosia2326

Z tematu dałoby się znacznie więcej wycisnąć, póki co dla mnie jest średni. Lepszy przykład? Proszę bardzo: "Dead Silence".

ocenił(a) film na 7
n8n

"Dead silence" to 2 dobre sceny, reszta film klasy h rodem z TV4

zarptak

To Twoja subiektywna ocena. Mnie się bardzo podobał.

ocenił(a) film na 8
gosia2326

polecam ,,Klątwę'' z 2004 roku, ,,Shutter-Widmo'' z 2004 roku i ,,oko ''(gin gwai) z 2002 roku

ocenił(a) film na 10
Cadavera

to teraz coś czego mogłam nie widzieć, bo dajecie same klasyki, które oglądało się w wieku 10 lat

ocenił(a) film na 8
gosia2326

Mnie sie z ostatnich kilku lat podobała Kronika opetania z 2012 roku a fanką filmów o opętaniach nie jestem ;P
A klasyki są najlepsze... napewno lepsze niż szmatlawce w stylu ,Oculus' czy ,Paranormal activity' polecam poszperać w kinotece wschodniego kina grozy - Japońskiej, Tajlandzkiej, koreańskiej. Te filmy nie sa zbyt straszne ale mają dobry klimat, ciekawą trzymającą sie kupy fabułę i genialne efekty specjalne. Tutaj wymienie See Prang (nazywany także 4bia lub Phobia) http://www.filmweb.pl/film/See+Prang-2008-478613 przyznam-nie ukończyłam filmu ale ma swój klimat

ocenił(a) film na 7
gosia2326

Podpisuję się wszystkim kończynami. Jestem dorosłym facetem, przesiąkniętym cynizmem ale oglądając ten film po ciemku w nocy, obsrałem się jak dżdżownica na jezdni, od czasów dzieciństwa żaden horror nie wywarł a mnie takiego wpływu.

ocenił(a) film na 10
gosia2326

Już czytać wszystkich postów nei chcę, ale uważam, że MARTWE ZŁO z 2013 to bardzo dobry film :) Okrutnie brutalny, ale poza tym swój klimat trzyma. Ja osobiście nie widziałem nic straszniejszego od Insidiousa.... nawet ten Conjuring mimo, że wysokich lotów to jednak takich doznań nie zapewniał.
Evil Dead remake z 2013 możesz obejrzeć :D Dużo jatki, pewnie dlatego ma niską ocenę, ale mimo wszystko warto mu szansę.

ocenił(a) film na 10
kaizenhero

dajcie jakiś tytuł którego NIE widziałam... będzie cieżko, bo wg filmwebu samych horrorów mam obejrzanych 750, no ale come on.. cokolwiek, jeden tytuł którego nie widziałam mnie zadowoli xd

ocenił(a) film na 7
gosia2326

Sauna.

ocenił(a) film na 10
gosia2326

Śledzić tych 750 tytułów nie będę to podam kilka (straszniejsze i nie za bardzo - pewnie zależy od humoru w danym dniu :D )
- Numer 23
- Pokój 1408
- Cube
- Ukryty wymiar
- Pandorum
- za dzieciaka kojarzę nazwę Wojny szczurów, film o żołnierzach tłukących się w chyba Wietnamie w wykopanych podziemnych kanałach
- ...szukaj starych filmów sprzed 2000 roku :) one mają całkiem inny klimat i podejście do tematyki horrorów

użytkownik usunięty
gosia2326

Wiesz, nie ma czegoś takiego jak "najstraszniejszy film grozy". Bo właśnie ocena jest rzeczą subiektywną, a polemika na zasadzie przekomarzania się, kogo racja jest racją słuszną nie ma najmniejszego sensu. Dla mnie, podkreślam, DLA MNIE, nie ma czegoś takiego jak straszny horror. Horror to gatunek, który ma trzymać widza w niepewności, ma zaintrygować go wszystkim, od klimatu po kreacje postaci etc., ale piszę to w ramach przypomnienia, bo jestem pewien, że doskonale zdajesz sobie sprawę, jako koneser tego typu filmów. I tutaj właśnie pojawia się różnica między nami- też pasjonuje mnie film, niezależnie od gatunku. Uwielbiam produkcje począwszy od Scorsese, Coppoli, De Palmy, po Romero, Carpentera czy Cronenberga. Jeśli już mowa o kinie grozy, to dla mnie, co również podkreślam, niedoścignionymi horrorami, które wywarły na mnie ogromne wrażenie są kolejno: Egzorcysta, Coś, Lśnienie, Ukryty wymiar, Teksańska masakra piłą mechaniczną (Toba Hoppera), Obcy, trylogia George'a Romero o żywych trupach. Stare filmy, które dały podwaliny nowej szkole to pozycje obowiązkowe, tworzone z pasją przez światowej klasy reżyserów, są naprawdę wybitne poprzez gęsty klimat, który wypełnia je po brzegi. Nowa szkoła horrorów absolutnie do mnie nie przemawia i o ile "Naznaczony" był jak dla mnie horrorem niezłym, to np. Obecność była niesamowicie wtórna i mocno średnia moim zdaniem- ale to co podoba się mnie, nie musi Tobie i na odwrót. Także można owszem podzielić się gustami i podywagować na dany temat, ale konkurs typu: który film jest najstraszniejszy nie ma żadnego sensu, bo znajdzie się grono przeciwników które uważa inaczej. Powinnaś założyć temat, Najlepszy wg mnie ;). Pozdro.

ocenił(a) film na 10

przecież wiadomo, że według mnie skoro JA to napisałam. duuuh ;) poza tym nie ma czegoś takiego jak obiektywność jeśli chodzi o sztukę jakąkolwiek, więc no raczej że to moje zdanie i nie musicie sie zgadzac

ocenił(a) film na 8
gosia2326

klucz do koszmaru.

ocenił(a) film na 10
karol10104

meh :/ nope

gosia2326

Moje top 5 jeżeli chodzi o horrory:
1. Paranormal Activity
2. Naznaczony
3. Omen (ta starsza wersja)
4. Duch
5. Obecność

ocenił(a) film na 10
_lilka_

spoko, dałabym w innej kolejności zaczynając od naznaczonego i obecności, ale ok. Omen super, duch gorzej ale też, paranormal activity spoko

gosia2326

Ty tak serio? Ja generalnie boję się oglądać horrory a naznaczonego łyknąłem sam - po ciemku.....wcale nie taki straszny. Obczajam pozostale o ktorych pisalas ze straszne

gosia2326

Eee, naprawdę się bałaś? Przecież to nudy i bzdury, ciągle te same: drzwi się zatrzaskują, zabawki same uruchamiają, a w lustrze widać upiora. Jak lubisz „straszne“ domy, obejrzyj „Dom w głębi lasu“, albo „Ostatni dom po lewej“. można się faktycznie przestraszyć. Jeszcze „Wzgórza mają oczy“ i „Widmo“. Polecam. A do bania się, ale i pośmiania: „Martwica mózgu“ i „Porąbani“. Bardzo polecam podpisany przez Tarantino „Hostel“ no i „Pociąg z mięsem“ – naprawdę niezły.

ocenił(a) film na 10
witek11111111

widziałam wszystkie, nic nie jest straszniejsze. dom w głębi lasu jest zajebisty ale w ogóle nie straszny, shutter super, ale minimalnie mniej straszny niż naznaczony. reszta to bardziej lub mniej krwawa sieczka a widok krwi mi nie robi, także... no nie wyszło Ci

gosia2326

Shutter

ocenił(a) film na 10
Szybszy

nie jest straszniejszy

gosia2326

Shutter??? NIe ma straszniejszego horroru od Shutter made in Tajlandia.

ocenił(a) film na 10
Szybszy

made in tajlandia może i nie, ogólnie - są

gosia2326

Wymien proszę chociaż 1 tytul.

ocenił(a) film na 10
Szybszy

sobie przeczytaj wpis, który komentujesz xd do tego choćby obecność, babadook... i nie mówię, że shutter jest zły, wręcz przeciwnie, mau mnie mocne 9/10, ale wciąż bardziej się bałam na w/w

gosia2326

Trudno, żeby był zly, skoro dalas 9, ja taka nota dalem zaledwie kilku filmom, chyba nawet nie 5 , na kilkaset obejrzanych filmow. Nie spotkałem jeszcze horroru, dreszczowca który by mnie bardziej przestraszyl w dodatku z tak genialnym zakończeniem, które jest szokiem. Blisko było Nieodebrane Polaczenie, Mikke za niesamowity klimat.

gosia2326

Naznaczony nie wyróżnia się niczym nowym na tle horrorów,zupełnie film nie jest straszny jak oglądało się masę innych horrorów,tutaj dostajemy setny raz te same schematy straszenia.Opętany dom,opętane dziecko,wezwanie medium/księdza do pomocy,mąż który nie wierzy w to co żona/dziecko widzą itd.

ocenił(a) film na 7
Adorianu

Zatem pytanie: w jakich jeszcze filmach spotkać można swoistą "wycieczkę po zaświatach" jak w Naznaczonym? Żeby nie było, że podważam Twój zarzut wtórności, po prostu z chęcią zapoznałbym się z podobnymi pozycjami :)

Legion_

No to akurat było nowe,choć nie było wykonane dobrze według mnie,ani straszne :)

ocenił(a) film na 8
Legion_

http://www.filmweb.pl/film/Dom-1986-107468 ;[] http://www.filmweb.pl/film/Duch-1982-5228

ocenił(a) film na 7
2ck

Super, dzięki wielkie!
Dom sprawdzę, bo nie widziałem. W Poltergeiście (z tego co pamiętam) raczej niewiele było "podróży po zaświatach". Ale dla pewności sobie odświeżę. :)

ocenił(a) film na 8
Legion_

Ojciec chodził i szukał córki po zaświatach identycznie w naznaczonym z ta różnicą że szukał syna. Zresztą w naznaczonym była cała masa zapożyczeń z innych horrorów najważniejsze że udało sie to wszystko dobrze połączyć ;[]

użytkownik usunięty
gosia2326

ile juz obejrzalas horrorow?

użytkownik usunięty
gosia2326

ile juz obejrzalas horrorow?

ocenił(a) film na 10

750 równo. Tak mi mówi filmweb

gosia2326

Z tych nowszych lub nie starych ;) horrorów podobały mi się:
Zejście oraz Zejście 2, ale to już pewnie widziałaś.
Dom woskowych ciał z 2005 roku bardzo fajny ;) mam taki sentyment do tego filmu.
Smakosz z 2001 roku. Też wielki sentyment no i serio podobał mi się.
Zjadacz grzechów z 2003 roku, też przyjemny ;)
Seria filmu Puls są trzy części. Takie sobie, ale horror ;)
Wyznawcy z 2001 hehe ten film oglądałem w tv, jest z tych słabszych, ale nawet takie fajnie się czesem ogląda. Nic do tego filmu nie mam :D

No a teraz sobie przypomnilem ze powinno wymieniac się straszne horrory :D No to może coś ze starszych? Może oglądałaś a może nie. zacznijmy od...
Martwe Zło z 1981 ;) bania zryta przy tym filmie, ale zalezy tez w jakich warunkach ktos go oglądnie. Może też remake Martwe zło z 2013. Tu już bani tak nie ryję głęboko hehe
Medium z 1985 Polski horror, sredniak ;)
Nosferatu wampir z 1979 - jeden z moich ulubionych. Groza! Wyróżnienie dla tego filmu! ;) Ale 10 nie dałem. Sam nie wiem dlaczego hehe

Najlepsze na końcu, a więc polecam, jedyne dziesiątki jakie wystawiłem, nie ma ich wiele, a więc:
Diabeł 1972 odziwo POLSKI! Już dawno go nie widziałem :/ Muszę w końcu znów go oglądnąc

A tutaj mamy zwycięzcę:

Studnia i wahadło 1961 rok. Oglądałem go na tego sylwestra w środku nocy. Trzymałem go długo na dysku, bardzo długo, aż na sylwka 2014 odcieli internet a ja się przeziębiłem i siedziałem sobie w domu. Zostałem niemal zmuszony by włączyc jakiś film i wybrałem ten. Przeżyłem niesamowity klimat. Dla mnie prawdziwe arcydzieło. Oczywiście to moja opinia.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
benburney

Z opisu filmu widzę że może być dobry wiesz może gdzie można go obejrzeć ?

2ck

Te filmy co wymieniłeś jeszcze nie oglądałem choc przymierzałem się do Horror Amityville. Kiedyś go obejrzę.

A o jaki film mnie pytasz?

ocenił(a) film na 8
benburney

Jak nie oglądałeś Amityville to koniecznie obejrzyj tylko nie pomyl z remake z 2005 wg mnie dużo słabszy druga część też daje rade resztę radze omijać szerokim łukiem.Chodziło mi o Studnia i wahadło z 1961 domyślam się że ciężko go znaleźć.

2ck

oryginal jest slaby a remake jest bdb to moje zdanie

ocenił(a) film na 8
arek2010

kto co lubi dla mnie w horrorach najważniejszy jest klimat a wg mnie w oryginale go brakło chociaż na pewno nie można powiedzieć że był zły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones